Kasa online dla mechanika – polecane modele

Contact An Agent

Posiadanie kasy fiskalnej i rejestracja przy jej pomocy każdej transakcji jest obowiązkiem warsztatu mechanicznego już od pierwszego dnia działalności. Od 1 stycznia 2020 roku tradycyjną kasę fiskalną, zastąpi kasa online dla mechanika. Jakie urządzenia polecane są dla warsztatów?

Kasa fiskalna online dla warsztatu mechanika – od kiedy będzie obowiązkowa?

Zakładów mechanicznych nie dotyczy podmiotowe zwolnienie z obowiązku rejestracji obrotów na kasie fiskalnej. Oznacza to, że obowiązek jej posiadania i używania dotyczy mechaników już od pierwszego dnia działalności. Weszły już w życie nowe przepisy dotyczące kas fiskalnych, zgodnie z którymi wszystkie warsztaty, zakłady wulkanizacyjne i stacje paliw, muszą wymienić używane dotąd kasy na nowe kasy online przed 1 stycznia 2020 roku. Właśnie te grupy przedsiębiorców będą zobowiązane do wymiany kas jako pierwsze. Stopniowo kasy online staną się jedynymi dopuszczonymi do użytku we wszystkich punktach handlowych i usługowych.

Czym charakteryzują się kasy fiskalne online?

Wprowadzenie kas online ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego. Każda z kas będzie zarejestrowana w Centralnym Repetytorium Kas pod własnym, unikalnym numerem. Informacje na temat każdej czynności dokonywanej na kasie będą przesyłane bezpośrednio do CRK. Dotyczy to zarówno transakcji dokonanych, jak też anulowanych, raportów kasowych i czynności serwisowych. Kasy fiskalne online współpracują z terminalami płatniczymi, a wszelkie dane na temat rejestrowanych na nich transakcji, zapisywane są w bezpiecznej pamięci. Obecnie na rynku znajduje się już wiele modeli kas i drukarek fiskalnych, łączących się z siecią za pomocą LAN/ETHERNET, lub Wi-Fi. Która z nich będzie najodpowiedniejsza do zakładu mechanicznego?

Jaką kasę online kupić dla warsztatu mechanicznego – polecane modele

Wbrew obawom niektórych przedsiębiorców, kasy fiskalne online nie są bardziej skomplikowane w obsłudze od ich tradycyjnych poprzedniczek. Różnią się jedynie ilością obsługiwanych funkcji, a przede wszystkim tym, że powinny być podłączone do internetu, co umożliwia bezpośrednie i ciągłe przekazywanie danych do CRK. Właściciele warsztatów mechanicznych, mogą brać pod uwagę następujące modele:
– MAŁA Online
– FAWAG Lite Online
– BINGO Online

Te kasy online łączą się z internetem przy pomocy łącz LAN lub ETHERNET. Bardziej mobilnym rozwiązaniem, jest połączenie przez Wi-Fi. Umożliwiają je następujące modele kas fiskalnych online:
– NANO Online
– ERGO Online
– MOBILE Online
– K-10 Online

W przypadku drukarek fiskalnych dla warsztatu mechanicznego, polecić warto:
– BONO ONLINE
– TRIO ONLINE
– ELZAB Mera ONLINE
– THERMAL XL2 ONLINE

Przygotuj się już dziś na zmiany

Mimo że modele kas fiskalnych online polecanych dla mechaników są już w sprzedaży, wielu właścicieli warsztatów zwleka z ich zakupem do ostatniej chwili. Jeśli chcesz uniknąć kolejek w serwisach fiskalnych w ostatnich dniach przed 1 stycznia 2020 roku, pomyśl o zakupie nowej kasy już dziś. Tylko w ten sposób zyskujesz całkowitą pewność, że twój warsztat będzie gotów na ewentualną kontrolę fiskusa – nawet, gdyby miało do niej dojść 2 stycznia.
Zarówno nowi przedsiębiorcy, jak też ci, którzy zobligowani są do wymiany kasy fiskalnej na urządzenie online, mogą skorzystać z ulgi na jego zakup. Ulga ta wynosi nawet 700 złotych na 1 kasę fiskalną online.