Wkrótce mija termin składania zeznań podatkowych PIT za 2014 rok!

Contact An Agent

Za 3 dni minie termin składania zeznań podatkowych na formularzach PIT za 2014 rok! Chociaż podatnicy mogą rozliczać się już od stycznia – wiele osób odkłada to na koniec kwietnia. Do kiedy dokładnie można złożyć PIT za 2014 rok? Których podatników dotyczy ta data?

Składanie rocznych zeznań podatkowych jest obowiązkiem każdego podatnika, który w poprzednim roku uzyskiwał dochody opodatkowane podatkiem dochodowym. W 2014 roku osiągnąłeś takie dochody? W takim razie masz obowiązek wypełnić odpowiedni formularz i złożyć go we właściwym urzędzie skarbowym. Zbliżający się termin składania rocznych rozliczeń dotyczy nie tylko osób, które osiągały dochody za pośrednictwem płatnika, a więc zakładu pracy, ale też niektórych przedsiębiorców!

Termin składania zeznań podatkowych PIT za 2014 rok – kiedy mija?

Termin składania zeznań podatkowych za 2014 rok mija dokładnie w czwartek 30 kwietnia 2015 roku!

Dotyczy on podatników, którzy rozliczają się korzystając z druków PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, a także PIT-39

UWAGA! Za 3 dni mija termin złożenia zeznania podatkowego za rok 2014 na formularzach PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39. Wypełniony formularz wraz z ewentualnymi załącznikami musisz złożyć nie później niż w czwartek 30 kwietnia 2015 roku.

3 dni to naprawdę niewiele czasu – dlatego jak najszybciej wypełnij formularz i złóż go we właściwym urzędzie skarbowym. Na szczęście od kilku lat możemy przekazywać druki PIT drogą elektroniczną, za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. W 2015 roku ten sposób jest również dostępny dla podatników. Podobnie jak rozmaite aplikacje komputerowe, które bardzo ułatwiają poprawne wypełnienie PIT za dany rok. Oczywiście uzupełniony druk możesz po prostu wydrukować i zanieść do urzędu lub wysłać go pocztą.

Pamiętaj! Termin złożenia zeznania podatkowego PIT jest jednocześnie terminem opłacenia ewentualnego podatku należnego, wynikającego z tego rozliczenia. Kwotę podatku musisz zapłacić również do 30 kwietnia 2015 roku.

Co grozi za spóźnienie z PIT?

Jeżeli nie złożymy zeznania podatkowego PIT za 2014 rok w odpowiednim terminie, we właściwym urzędzie skarbowym to spóźnienie takie grozi Ci mandatem karnym, odsetkami od niezapłaconego podatku czy utratą możliwości rozliczania się razem ze współmałżonkiem.